Tisztújítás a Magyar Történelmi Társulat élén
Hazánk legnagyobb múltú történettudománnyal foglalkozó civil szervezete, a Magyar Történelmi Társulat 2015. május 16-án új elnököt választott. A tisztújítás eredményeképpen a jelenlevő tagok Hermann Róbertet, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnokának tudományos helyettesét, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc ismert és elismert kutatóját választották elnökül. (Részletes szakmai önéletrajz a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar honlapján: itt.)
Munkáját öt alelnök fogja segíteni, Baráth Magdolna, Csorba László, A. Sajti Enikő, Szarka László és az előző két ciklusban a Társulat főtitkáraként tevékenykedő Pók Attila. Tőle Csukovits Enikő veszi át a teendőket az elkövetkezendő négy évben. Helyettese Fazekas Csaba lesz, míg a további titkárok Körmendi Tamás, Ligeti Dávid és Turbucz Dávid.
A Társulat igazgatóválasztmányának névsora a következőképpen fog kinézni az elkövetkezendő négy évben: ifj. Bertényi Iván, Borsodi Csaba, Feitl István, Fülöp Tamás, Katona Csaba, Kerepeszki Róbert, Kozári Monika, H. Németh István, Pallai László, Pető Andrea, Pihurik Judit, Rácz Árpád, Rácz György, Simon Attila, Szende László, Kenyeres István, Tringli István, Ujváry Gábor, Vitári Zsolt, Weisz Boglárka.
A Revíziós Bizottság elnöki tisztjét Draskóczy István, a Századok szerkesztőbizottságának elnökségét Frank Tibor veszi át.
A Társulat új elnöke, Hermann Róbert székfoglalójában hangoztatta, hogy kiemelkedő fontosságúnak tartja az elődök munkájának folytatását mind a tudományszervezés, mind a szakma érdekképviselete szempontjából.
Szerkesztőségünk gratulál a Társulat új tisztségviselőinek, egyúttal megköszöni a munkáját a leköszönő elnökségnek, különösen Orosz István elnök úrnak, akinek egyúttal boldog 80. születésnapot kívánunk, miként a tagság is tette.
Ezt olvastad?
További cikkek
II. Medievisztikai Vándorkonferencia | Felhívás
A Debreceni Egyetem a Eötvös Loránd Tudományegyetemmel, a Károli Gáspár Református Egyetemmel, a Pécsi Tudományegyetemmel és a Szegedi Tudományegyetemmel együttműködve szervezi meg a II. Medievisztikai Vándorkonferenciát Debrecenben, 2024. május 24–25. […]
Széchenyi és Kossuth karikatúrán: Félreértések története történészszemmel – Velkey Ferenc előadása
Hogyan jelent meg a kollektív emlékezetben a Széchenyit, Kossuthot és a „szamarat” ábrázoló karikatúra, illetve annak félreértelmezése? Valóban Széchenyi és Kossuth vitáját ábrázolja? Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket járt körül […]
Szabadság-e a szabadulás? Amnesztiák, rehabilitációk és szabadon bocsátások (1953, 1963)
A Nemzeti Emlékezet Bizottsága és a Magyar Börtönügyi Társaság Szabadság-e a szabadulás? Amnesztiák, rehabilitációk és szabadon bocsátások (1953, 1963) címmel konferenciát rendezett 2023. november 30-án. A rendezvényt élőben közvetítette a Nemzeti Emlékezet […]
Előző cikk
A Mein Kampf újbóli kiadatásáért vívott harc
2015. december 31-én, több mint 70 évvel Adolf Hitler halála után, a Mein Kampf szerzői jogvédelme lejár. Mivel a Führer hivatalos lakcíme élete végéig a müncheni Prinzregentenplatz 16. maradt, öngyilkosságát […]