Heti Ajánló 2018/26.
Június utolsó hetére szóló tudományos programkínálatunkban ezúttal kizárólag könyvbemutatókat ajánlunk figyelmükbe. A kötetek változatos témákat ölelnek fel a második világháborús kényszermigrációtól a magyar sajtótörténeten és a magyar-japán kapcsolattörténeten keresztül egy különleges éremgyűjtemény feltárásának bemutatásáig.

Június 25-én, hétfőn 18.00-tól Ritter György Hazáink című, a német és a magyar kényszermigráció második világháború utáni magyarországi eseményeit feldolgozó kötetét mutatják be az Országos Idegennyelvű Könyvtárban. (Bővebben.)
Június 27-én, szerdán 15:00-tól Deák Ágnes Suttogások és hallgatások – Sajtó és sajtópolitika Magyarországon 1861-1867 című kötetét mutatják be a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltárában. (Bővebben.)
Június 27-én, szerdán 17:00-tól a kaposvári Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeumban mutatják be Varga Máté és Költő László A csökölyi tallérlelet című kötetét. (Bővebben.)
Június 27-én, szerdán 18:00-tól kerül sor Tóth Gergely japanológus Japán–magyar kapcsolattörténet 1869-1913 című monográfiájának bemutatójára a Kelet Kávézóban és Galériában. (Bővebben.)
Ezek lesznek a hét általunk ajánlott programjai, kövesse velünk az eseményeket a továbbiakban is! Ne feledjék, Naptár rovatunk hétközben is folyamatosan frissül, érdemes rendszeresen figyelni.
(Naptárunkba szívesen fogadunk minden történelemmel kapcsolatos, tudományos programot. E-mail címünk: info@ujkor.hu)
Ezt olvastad?
További cikkek
Történelmi kötetek és programok a 94. Ünnepi Könyvhéten
Az Ünnepi Könyvhetet idén 94. alkalommal rendezik meg. A 2023. június 8–11. közötti eseménynek Budapesten a Vörösmarty tér, a Vigadó tér és a Duna-korzó terület fog otthont adni, de más […]
Tisztújító közgyűlés a Magyar Történelmi Társulatban
2023. május 13-án tisztújító közgyűlést tartott a Magyar Történelmi Társulat. Nyolc év után leköszönt elnöki posztjáról Hermann Róbert, illetve a főtitkári pozícióról Csukovits Enikő. Az ülésen értékelték az elmúlt időszak […]
VallásCooltúra – Vallásokról, vallástudományról közérthetően
Mi köze van a Q-Anonnak és az összeesküvés-elméleteknek a valláshoz? Mi a különbség a vallási turizmus és a zarándoklat közt? Mi a helyzet a sorozatgyilkosokkal és az ő esetleges vallási […]
Előző cikk
Görgey és Irinyi - Emlékülés Debrecenben
Görgey Artúr alakja az egyik legellentmondásosabb a magyar történelemben. Sokáig árulónak tekintették az 1848/49-es szabadságharc feladása, a világosi fegyverletétel miatt. Újabban objektívan, az események láncolatában vizsgálják ezt a kérdést, s […]