Heti ajánló 2017/14.
Hova menjünk az év 14. hetében? Programajánlónk a Naptárunkban található rendezvényeket ismerteti.
Hétfőn, április 3-án Nézz Kossuth szemébe! címmel szakmai nap lesz a Magyar Nemzeti Múzeumban, amely során a nemrég kiállított, Kossuth Lajost ábrázoló 1852-es dagerrotípiáról lesz szó. Az előadások után megtekinthető a Nézz Kossuth szemébe! című kiállítás. (Bővebben.)
Az MTA BTK Filozófia Intézet Társadalomfilozófiai vitakörének „Női kvóta” című beszélgetés-sorozatának első alkalmán Pető Andrea (CEU) Nők az akadémiai életben: hazai és nemzetközi helyzet és joggyakorlat című előadása hangzik el. (Bővebben.)
Kedden, április 4-én A Szent Korona és koronázási kincseink nyomában című filmet vetítik Szombathelyen, az Agora-Savaria Filmszínházban. A vetítés utáni beszélgetés vendégei Pálffy Géza, a „Lendület” Szent Korona Kutatócsoport vezetője és Bárány Krisztián, a film rendezője (Bővebben.)
A VERITAS-estek sorozat huszonötödik vitáját a Budapesti Gazdasági Egyetemen rendezik meg, Ármentesítések, folyószabályozások a dualizmus korában címmel. A témát Hermann Róbert, a VERITAS Dualizmus-kori kutatócsoport vezetője moderálása mellett Fejér László, címzetes főiskolai docens, a Magyar Hidrológiai Társaság Vízügyi Történeti Bizottság elnöke és Kovács Kálmán Árpád történész, tudományos munkatárs mutatják be. (Bővebben.)
Szerdán, április 5-én az ANNO Filmklub – A II. világháború következő vetítésén a japán múltfeldolgozásról lesz szó. A Politikatörténeti Intézetben Takahata Iszao: Szentjánosbogarak sírja című filmjét láthatják az érdeklődők. A vetítést követő beszélgetés vendége Fuchs Péter, médiakutató. (Bővebben.)
Péteken, április 7-én Strausz Péter (adjunktus, BCE) ad elő a kőolajipar múltjáról Százhalombattán, a Hamvas Béla Városi Könyvtárban, Az 1945–1990 közötti magyar kőolajipar vezetői és vezetői dilemmái címmel. (Bővebben.)
Ezek lesznek a következő hét programjai, kövesse velünk az eseményeket a továbbiakban is! Ne felejtsék, Naptár rovatunk hét közben is folyamatosan frissül, érdemes rendszeresen figyelni.
(Naptárunkba szívesen fogadunk minden történelemmel kapcsolatos, tudományos programot. E-mail címünk: info@ujkor.hu)
Ezt olvastad?
További cikkek
Történelmi kötetek és programok a 94. Ünnepi Könyvhéten
Az Ünnepi Könyvhetet idén 94. alkalommal rendezik meg. A 2023. június 8–11. közötti eseménynek Budapesten a Vörösmarty tér, a Vigadó tér és a Duna-korzó terület fog otthont adni, de más […]
Tisztújító közgyűlés a Magyar Történelmi Társulatban
2023. május 13-án tisztújító közgyűlést tartott a Magyar Történelmi Társulat. Nyolc év után leköszönt elnöki posztjáról Hermann Róbert, illetve a főtitkári pozícióról Csukovits Enikő. Az ülésen értékelték az elmúlt időszak […]
VallásCooltúra – Vallásokról, vallástudományról közérthetően
Mi köze van a Q-Anonnak és az összeesküvés-elméleteknek a valláshoz? Mi a különbség a vallási turizmus és a zarándoklat közt? Mi a helyzet a sorozatgyilkosokkal és az ő esetleges vallási […]
Előző cikk
„A hallgató nem évszámgyűjtemény vagy lexikon” – Interjú Vitári Zsolttal
Vitári Zsoltot elsősorban az egyetemes történelem, közelebbről az 1945 előtti Németország történetének kérdései foglalkoztatják. A Hitlerjugendről különösen sokat publikált. A Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Modernkori Történeti Tanszék habilitált egyetemi docensével, […]