Heti ajánló 2017/5.
A jövő héten szó lesz a kárpátaljai magyarok 1944-es deportálásáról, az első világháború hadifoglyairól, a nők és a második világháború kapcsolatáról, a magyar történelem három meghatározó évszámáról (1867 – 1946 – 1956), továbbá átadják a Kubinyi András-díjat.
Heti programajánlónk a Naptárunkban található rendezvényeket ismerteti.
Hétfőn, január 30-án kerül sor a Kubinyi András-díj átadására a Budapesti Történeti Múzeum Gótikus termében. (Bővebben.)
Kedden, január 31-én lesz a Járom Kulturális Egyesület szervezésében folyó „Egy sötét folt az Észak-Alföld történetében: Gulág” című programsorozat zárórendezvénye a Málenkij robot – A kárpátaljai magyarok 1944-es deportálása című kiállítás megnyitója. (Bővebben.)
Szerdán, február 1-jén, a Politikatörténeti Intézet kínál érdekes programokat. A délután folyamán először megnyitják A háború (h)arcai – fikció és valóság című első világháborús kiállítást a Napvilág Könyves Galériában. A kiállítás az évekig hadifogolytáborokban elő katonákról szól. (Bővebben.)
Közvetlenül ezután, 18:00-kor kezdődik az Anno Filmklub második világháborús évadjának hetedik vetítése. A nő a világháborúban című rendezvényen Giuseppe Tornatore Maléna című filmjét láthatják a nézők. A filmről és a programról bővebben itt olvashat.
Csütörtökön, február 2-án a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltára 11 órai kezdettel tartja a Levéltári Közlemények 2016. évi számának (1867 – 1946 – 1956) bemutatóját. A kötetben publikált főszerkesztőnk, Szőts Zoltán Oszkár és Kilátó rovatunk szerkesztője, Szeghő Patrik is. (Bővebben.)
Ezek lesznek a következő hét programjai, kövesse velünk az eseményeket a továbbiakban is! Ne felejtsék, Naptár rovatunk hét közben is folyamatosan frissül, érdemes rendszeresen figyelni.
(Naptárunkba szívesen fogadunk minden történelemmel kapcsolatos, tudományos programot. E-mail címünk: info@ujkor.hu)
Ezt olvastad?
További cikkek
História a Kutatók Éjszakáján
2033. szeptember 29-én és 30-án kerül megrendezésre a Kutatók Éjszakája programfolyam, amelyhez idén is több száz oktatási, közművelődési intézmény, valamint kutatóközpont csatlakozott. Szubjektív válogatásunkhoz a történettudományhoz kapcsolódó programok közül szemezgettünk. […]
Az ősi idegenek áltudománya
2023. szeptember 13-én Jaime Munsson „ufológus”, áltudós egy általa nem-földi eredetű faj múmiáiként azonosított tárgyakat mutatott be a mexikói Kongresszus előtt. Az esemény nagy nemzetközi médiavisszhangot kapott, s ismét az […]
Tudományos előprojekt a svájci katolikus egyházban és rendekben elkövetett szexualizált erőszak történeti kutatásához
2021 decemberének elején másfél év tárgyalásainak eredményeképpen megállapodás jött létre a svájci katolikus egyház szervezetei és a Zürichi Egyetem Történeti Intézete között az egyházban tapasztalt szexuális erőszak jelenségének történeti feltárásáról. […]
Előző cikk
Aktakalandok – Az egyházi anyakönyvek kutatási lehetőségei
A Magyar Nemzeti Levéltár (MNL) a CO:OP (Community as Opportunity, The creative archives’ and users’ network) projekt résztvevője. Ennek keretében igyekszik a kutatók és a dolgozók közötti együttműködését is elősegíteni, […]